Turystyczne Forum Wiedzy

wakacje nad morzem w Polsce

< Poprzednia  1 ...  6  7  [8]  9  10  ... 27  Następna >

Baza ofert na wczasy - Letnik.pl

24 maj 2009r.

Onw.pl to serwis Internetowy powstały w 2003 roku. Specjalizuje się w turystyce nadmorskiej w Polsce. Obecnie w bazie dostępnych jest blisko tysiąc aktualnych ofert. Oferty zawierają obszerne informacje co znajduje się w danej ofercie, jakie są ceny, lokalizacji, kontakt oraz zdjęcia. Szukając ofert za pomocą bazy ofert onw.pl - wczasy nad morzem mamy do dyspozycji: - podział wg typów obiektów - podział wg miejsca lokalizacji obiektów


Dębnica Kaszubska

23 lipiec 2013r.

DĘBNICA KASZUBSKA, leży na północy tego obszaru, w odległości 15 km od Słupska, jest największą wsią na tym terenie. nie bezpośrednio nad Słupią, lecz nad jej prawobrzeż- mnym dopływem - rzeką Skotawą po raz pierwszy wzmiankowana była w roku 1485. Na początku XVII wieku do nazwy Damnitz i dołączono przymiotnik Raths, określający zależność wsi od Rady Miasta Słupska. W końcu XV wieku wieś należała częściowo do książąt pomorskich, częściowo do rodu Puttkamerów z Cetunia i do Marcina Wobesera, który w 1485 roku sprzedał swój grunt miastu.


Kobylnica na Kaszubach

23 lipiec 2013r.

KOBYLNICA to duża gminna wieś położona jest przy drodze ze Słupska do Miastka i Bytowa, od kilku lat szybko przeobrażająca się w słupskie przedmieście. Pierwsze informacje o Kobylnicy pochodzą z 1315 roku. Tutejszy majątek zapisany Święcom, na-j leżał później (do roku 1735) do Puttkamerów (przyjmuje się, że /takie nazwisko w końcu XIV wieku przyjęli Święcowie). Później część dóbr kobylnickich stała się własnością Hohenzollernów. Przez ponad 200 lat obie osady rozróżniano dodając przymiotniki Królewska i Szlachecka.


Ustka i okolice

23 lipiec 2013r.

USTKA obowiązków mieszkańców Bierkowa należało utrzymywanie melioracji nad przepływającą opodal wsi Moszczeniczką. W 1911 roku wybudowano tu niewielki kościół. BRUSKOWO WIELKIE, oddalone od Słupska o 9 km, jest pierwszą dużą wsią na trasie ze Słupska do Darłowa. Wieś położona jest na skraju doliny, którą płynie Moszczeniczką. Rejon ten obfituje w złoża torfu, eksploatowanego w przeszłości na skalę prawie przemysłową.


Zwiedzamy Słupsk

23 lipiec 2013r.

ZWIEDZAMY SŁUPSK Centralnym punktem miasta jest plac przed Ratuszem Miejskim (pl. Zwycięstwa), przez który, wzdłuż dawnych obwarowań i ocalałej XIX-wiecznej zabudowy Starego Miasta, biegnie jeszcze trasa Gdańsk - Szczecin (ale już niedługo cały ruch tranzytowy skierowany zostanie na południową obwodnicę miasta).


Wojny na Pomorzu XVII w.

25 lipiec 2012r.

Chcąc prowadzić wojnę król musiał uzyskać na to zgodę sejmu, a więc szlachty, ta zaś do niej wcale się nie kwapiła. Podczas minionej wojny, kiedy to Szwedzi blokowali Gdańsk, spadł gwałtownie eksport Zboża i innych towarów, szlachta straciła wówczas nie mniej niż 36 milionów złotych w ciągu trzech lat. Nic więc dziwnego, że nie Chciała zgodzić się na nową wojnę i na nowe straty. Pokojem na Bałtyku i byli zainteresowani Holendrzy i Anglicy, a nawet Francuzi,. Chociaż ci ostatni stawiali na pierwszym planie nie tyle sprawy handlowe, ile zagadnienia polityczne, zależało bowiem królom francuskim na skierowaniu Szwecji przeciw Habsburgom. Była więc między dążeniami króla a ogółu społeczeństwa czy sąsiadów Polski zainteresowanych basenem Bałtyku — zasadnicza rozbieżność. Toteż za staraniem obcych mocarstw zebrały się w 1635 r. w Sztumskiej Wsi dwie komisje — polska i szwedzka — przy udziale 'zagranicznych delegacji jako mediatorów, aby radzić nad pokojem.


Strona 8 z 27, < Poprzednia  1 ...  6  7  [8]  9  10  ... 27  Następna >