Turystyczne Forum Wiedzy

wakacje nad morzem w Polsce

< Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 27  Następna >

Świnoujście - spacer w stronę Uznamska

12 kwiecień 2011r.

Spacer długości ok. 6 km, czas trwania — z odpoczynkiem na plaży — 4 godz. Trasę można przebyć także autobusem nr 1 (przystanek początkowy na Wybrzeżu Władysława IV). Spacer rozpoczynamy nad brzegiem Świny, na Wybrzeżu Władysława IV, gdzie w okresie letnim koncentruje się życie miasta. Panuje tu zawsze wielki ruch związany z przystanią promową.


Gdynia 2012

15 luty 2010r.

Przez dłuższy czas Gdynia pozostawała w cieniu Gdańska, jeśli chodzi o popularność wśród turystów. Jest to bardzo młode miasto, powstałe w 20-leciu międzywojennym, nie ma zatem nawet 100 lat. Z tego powodu nie może się pochwalić taką ilością zabytków, jak jej większy i bardziej znany sąsiad.


Sopot 2010

15 luty 2010r.

Ta urocza, nadbałtycka miejscowość, już dawno została okrzyknięta “letnią stolicą Polski”. Przede wszystkim, Sopotprzyciąga szerokimi, czystymi plażami, nastrojową zabudową miejską, mnóstwem zieleni oraz najdłuższym, drewnianym molo w Europie (dł. 511,5m).


Gdańskie atrakcje

15 luty 2010r.

Miasto jest znane nie tylko ze swojej historycznej i heroicznej przeszłości, ale także z malowniczego położenia nad Morzem Bałtyckim. Nic więc dziwnego, że od wielu lat stanowi cel wakacyjnych wypraw turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.


Świnoujście jako atrakcja turystyczna

15 luty 2010r.

Miejscowość ta leży pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Szczecińskim, nad rzeką Świną, graniczy z Niemcami. Jest to jedyne miasto w Polsce, które położone jest na 3 dużych zamieszkałych wyspach (a konkretnie na wyspie Wolin, Karsibór i Uznam).


Wypoczynek nad morzem w Rowach

15 luty 2010r.

Udany letni relaks można zapewnić sobie tylko w spokojnym miasteczku, z dala od gwaru, hałasu i pośpiechu. Spore zatłoczenie nadmorskich miasteczek rekreacyjnych stwarza,iż społeczność, w zamian za wczasy nad morzem, decydują się na wypoczynek w górach, pośród lasów i natury, w odosobnieniu od od ludzi, samochodów oraz hałasu. Pomiędzy Łebą i Ustką, przy pełnym akwenie leży miejscowość Rowy


Strona 4 z 27, < Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 27  Następna >