Turystyczne Forum Wiedzy

wakacje nad morzem w Polsce

 

Półwysep Helski wczasy nad morzem

15 luty 2010r.

Odwiedzając bliskie okolice półwyspu Helskiego warto przenocować w jednym z kilku kurortów. W miejscu, w którym się wjeżdża na na półwysep leży popularna miejscowość Władysławowo. Władysławowo jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków wypoczynkowych na wybrzeżu.


Półwysep Helski

23 lipiec 2013r.

PÓŁWYSEP HELSKI Długi na 34 km pasek piaszczystego lądu rozcinający morze, chyba nie potrzebuje reklamy. Kto przyjechał tu jeden raz, ten zawsze będzie wracał. Jak paciorki różańca mija się Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię, Juratę, by dotrzeć do największego, leżącego na końcu półwyspu miasteczka Hel. Jeszcze po I wojnie światowej najłatwiej można było dostać się do Jastarni rybacką łódką, a w całej wsi nie funkcjonował żaden hotelik czy pensjonat.


Jastarnia

23 lipiec 2013r.

JASTARNIA Jastarni chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Obok Helu i Jastrzębiej Góry to najbardziej znane letnisko północnych Kaszub, które na swą renomę zapracowało już w okresie międzywojennym. IIIWspółczesna Jastarnia powstała z połączenia Jastarni (tak zwanej Puckiej) i Boru (Jastarni Gdańskiej).