Turystyczne Forum Wiedzy

wakacje nad morzem w Polsce

 

nad morzem - Jastrzębia Góra

06 czerwiec 2009r.

Jastrzębia Góra już od dawna jest jednym z najczęściej wybieranych przez turystów kurortów nad Morzem Bałtyckim w Polsce. Jastrzębia Góra to miejsce położone pomiędzy Karwią a Przylądkiem Rozewie (Latarnia morska w Rozewiu). Wybrzeże klifowe (strome zbocza) oraz otaczający Jastrzębią Górę Nadmorski Park Krajobrazowy nadają temu miejscu niesamowity urok.


Jastrzębia Góra

15 luty 2010r.

Jastrzębia Góra należy do ulubionych miejscowości nadmorskich turystów zarówno polskich jak i zagranicznych. Ta piękna miejscowość rozciąga się od Przylądka Rozewie, aż po Karwię. Wybrzeże klifowe oraz rozciągający się wokół Jastrzębiej Góry park krajobrazowy zapewniają temu miejscu niepowtarzalny klimat.


Półwysep Helski wczasy nad morzem

15 luty 2010r.

Odwiedzając bliskie okolice półwyspu Helskiego warto przenocować w jednym z kilku kurortów. W miejscu, w którym się wjeżdża na na półwysep leży popularna miejscowość Władysławowo. Władysławowo jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków wypoczynkowych na wybrzeżu.


Jastrzębia Góra

23 lipiec 2013r.

JASTRZĘBIA GÓRA leży 2 km na zachód od Rozewia. Dawne pustkowie, zwane po kaszubsku Pilicą, po raz pierwszy wzmiankowane było w roku 1848. Nazwa miejscowości jest tłumaczeniem niemieckiej nazwy jednego ze wzgórz - Habicht-berg. To, że Jastrzębia Góra stała się tak znanym i modnym uzdrowiskiem, jest zasługą dwóch przedsiębiorczych warszawiaków, którzy na początku lat 20. XX wieku od niemieckiego właściciela majątku Mieroszyno odkupili nadmorskie wrzosowiska i nieużytki. Teren szybko rozparcelowano i odpowiednio zareklamowano, co zapoczątkowało rozwój miejscowości.