wakacje nad morzem w Polsce
16 lipiec 2013r.
Hel Miasto na krańcu Mierzei Helskiej oddzielającej Zatokę Pucką od otwartego morza. Przy głównej ulicy zachowały się szachulcowe szczytowe domy rybackie z XVIil-XIX w. W gotyckim kościele z XV w" do 1945 r. ewangelickim, stojącym przy porcie, mieści się Muzeum Rybołówstwa z unikalnym w kraju skansenem łodzi rybackich. Ekspozycja składa się z części: wystawy we wnętrzu, plenerowego skansenu tradycyjnych łodzi rybackich i wieży widokowe (wys. 21 m). Blisko cypla mierzei stoi latarnia morska (wys. 41,5 m) z 1942 r., wzniesiona w miejscu poprzedniej z 1872 r.
02 wrzesień 2013r.
Tsunami na Bałtyku, czyli w krainie Eryka - króla trzech narodów Zapiski historyczne często pełne są informacji o katastrofalnych wydarzeniach: powodziach, huraganach i innych tego typu zagrożeniach. Ludzie tłumaczyli je sobie często w naiwny sposób. Dzisiaj potrafimy je wyjaśniać. Dlatego obecnie wiemy, że Darłowo i okolice były miejscem tragicznego tsunami
02 wrzesień 2013r.
Bukowo Morskie To niewielka wieś położona nad jeziorem Bukowo w gminie Darłowo przy drodze nr 203 z Koszalina do Darłowa. Początki wsi wiążą się z działalnością cystersów. Książę pomorski Świętopełk, który w 1237 roku przyłączył ziemię sławieńską do Pomorza Gdańskiego postanowił założyć klasztor. W 1260 roku do Bukowa przybyli cystersi z Dar-gunia. Początki klasztoru były trudne. Z racji położenia na pograniczu klasztor był niszczony i palony. W 1317 roku książę Warcisław IV ostatecznie przyłączył ziemię sławieńską do Księstwa Pomorskiego.